Hurda Kurşun Fiyatları 

Doğada bulunan ağır metallerden olan kurşun, geri dönüştürülebilir bir malzemedir. Hurda kurşun, ham maddeye göre daha kazançlıdır. Fiyat skalası ise farklı etkenlere göre belirlenir. Londra Metal Borsası, arz-talep dengesi ve döviz kuruna bağlı olarak hurda kurşun fiyatları değişkenlik gösterir. Türlerine ve ülkede bulunabilirliğine göre de fiyatlarında artış ya da azalma olur.

Kolay toplanabilir ve geri dönüşümü en çok kazanç sağlayan maddelerden olması, kurşunun daha fazla tercih edilmesini sağlar. Sağlık ve inşaat sektöründe yüksek talep görür. Hem ülkemizde hem de dünyada, kurşun üretiminin neredeyse yarısı geri dönüştürülebilir kurşundan yapılır. Bu da hurda kurşun fiyatları açısından belirleyici etkendir.

Dolayısıyla hurda fiyatlarında istikrarsızlık görülür. Ancak bu durum, kurşuna yoğun talebi engellemez, hurda kurşun piyasasında durgunluğa sebep olmaz. Önemli olan; güvenilir, profesyonel bir hurda alım-satım firmasıyla çalışmaktır. Hurda kurşunlarınızı piyasa değerine göre satmak için bizi tercih edebilirsiniz. 

Hurda Kurşun Ne Demek? Hurda Kurşun Çeşitleri 

Hurda kurşun fiyatı
Hurda kurşun ne demek? hurda kurşun çeşitleri

Kurşun, tüm dünyada en sık geri dönüştürülen malzemelerdendir. Gündelik hayatımızdaki tercih ettiğimiz birçok eşyadan, kimya, otomotiv, inşaat sektörüne kadar pek çok alanda kullanılır. Dolayısıyla hurda kurşun alım-satım piyasası da oldukça hareketlidir. Hurda kurşun fiyatları pek çok etkene bağlı olarak sürekli değişse de arz ile talebin en yoğun olduğu iş kollarındandır.

Hurda, malzemenin kullanılamaz, işe yaramayacak duruma gelmiş kısımlarına denir. Hurda kurşun ise ham maddesi kurşun olan bir üretimin, hurdaya çıkmış kısımları için kullanılır. Tehlikeli atık statüsünde değerlendirildiği için hızla elden çıkarılıp dönüşüme gönderilmesi oldukça önemlidir. Bu işlemle birlikte kurşunun temel malzeme olarak kullanıldığı sektörlerde üretime de katkı sağlanır.

Pek çok sektörde kullanıldığı için, hurda kurşun çeşitleri hayli fazladır. Temel kullanım alanları;

·       Akü üretimi,

·       Kablo izolasyonu,

·       Mühimmat üretimi,

·       Çatı yapı malzemeleri,

·       Otomotiv parçaları,

·       Pil üretimi,

·       Olta yapımı,

·       Boya yapımı olarak sıralanabilir. 

Dolayısıyla kurşunun yoğun talep gören, günlük kullanımdan sektörel ihtiyaçlara kadar her ihtiyaca cevap veren bir malzeme olduğundan bahsedebiliriz. 

Bu durum, fiyatların sürekli değişmesini de açıklar niteliktedir. Birbirinden farklı çok fazla alanda talep görmesi, hurda kurşun fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulur. Alım-satım aşamasında en uygun teklifi veren profesyonel firmaları tercih etmelisiniz. Piyasa değerine göre satış yapmak, çevreye tehlike arz etmeden güvenle elden çıkarmak için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Hurda Kurşun Değeri Nasıl Tespit Edilir? 

Hurda kurşun değeri tespit edilirken hurdanın; türü, durumu, kilosu değerlendirilir. Bulunduğunuz bölge fark etmeksizin, güncel hurda kurşun fiyatları baz alınarak alım yapılır. Kilo fiyatı güncel piyasa koşullarına göre belirlenir. Bu nedenle sabit bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. Temel koşullar belirlendikten sonraysa, hurda kurşun değeri firmadan firmaya ya da bölgeden bölgeye değişmez.

Hurda kurşunlarınız ekiplerimiz tarafından incelenir. Hurda kurşun alım-satım işlemlerinde güvenilir bir hizmet sunan firmamız, bu malzemelerin durumuna ve kilosuna göre değer tespiti yapar. Kaliteli bir metal olan kurşun, alım-satım işlemlerinde yüksek kazanç sağlar. Buna bağlı olarak güvendiğiniz, uygun fiyat teklifleri veren firmalarla çalışmanız gerekir.

Firmamız doğru hurda kurşun değeri tespiti için hizmetinizdedir. Alanında uzman kişilerden oluşan ekiplerimiz, elden çıkarmak istediğiniz hurdaları piyasa değerine göre fiyatlandırır. Kurşunlarınız belirlenen en güncel fiyattan alınır, çevre sağlığını tehlikeye atmadan güvenle toplanır. Hurda kurşun alım-satım işlemleriniz için profesyonel ekibimiz uygun fiyat teklifleriyle her zaman yanınızdadır.

Güncel Hurda Kurşun Fiyatları 

Hurda kurşun fiyatı
Güncel hurda kurşun fiyatları

Güncel hurda kurşun fiyatları belirlenirken birden fazla etken göz önünde bulundurulur. En önemli etken, kurşunun özellikleri ile kullanım alanlarıdır. Kurşun farklı alanlarda kullanılan kaliteli bir ağır metaldir. Doğada nadir bulunur. Yoğun tercih edilen birçok elemente göre daha ağırdır. Kolay işlenebilirliği ile paslanmaz özelliği sayesinde pek çok sektörde kullanılır. 

Güncel hurda kurşun fiyatları belirlenirken temel alınan bazı noktalar;

·       Endüstriyel metallerin işlem gördüğü Londra Metal Borsası (LME),

·       Döviz kuru,

·       Arz-talep dengesi,

·       Bölgede bulunabilirlik oranı gibi etkenlerdir.

Bu durum göz önüne alındığında, sabit bir hurda kurşun fiyatından söz etmek ne yazık ki mümkün değildir. Borsa değerlerinin anlık değişimi, döviz kuru dalgalanmaları, yoğun talep ve söz konusu ülkede talebe uygun arzın ne kadar karşılanabildiği güncel hurda kurşun fiyatları için belirleyicidir. Sonuç itibarıyla da fiyatların her gün değiştiği görülür.

Hurda kurşun alım satımı yapmak isteyen kişilerin piyasa koşulları ile güncel fiyatlara hâkim olması gerekir. Fiyatların bahsi geçen etkenler nedeniyle sürekli değişkenlik göstermesi bu durumu oldukça zorlaştırır. Firmamız hurda kurşunlarınızı inceledikten sonra size güncel piyasa koşulları üzerinden bir fiyat teklifi sunar. Hurda kurşunlarınızı piyasa değerinin altına düşmeden elden çıkarmanız için gereken desteği sunmamız adına bizi arayabilirsiniz.

Hurda Kurşun Kilosu Ne Kadar? 

Hurda kurşun alım satım yapmak isteyenlerin en çok öğrenmek istediği, “Hurda kurşun kilosu ne kadar?” sorusunun yanıtıdır. Ancak ne yazık ki bu konuda net bir değer belirlemek doğru değildir. Piyasa koşulları nedeniyle, hurda kurşun fiyatları konusunda sabit bir ücretten bahsedilemez. Ancak yıllık ve aylık bazda fiyatları inceleyerek bir tahminde bulunabilirsiniz.

Hurda kurşun kilo ile alınıp satılır. Dolayısıyla güncel kilo fiyatlarını bilmek önemlidir. Her ne kadar belirtilen sebepler nedeniyle, sabit fiyat belirlenemese de günlük fiyatı belirlendikten sonra bu fiyatlar firmaya ya da hurdanın elden çıkarıldığı bölgeye göre değişiklik göstermez. Hurda kurşunlarınızı satmak için firmamızdan güncel fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hurda Kurşunlar Nasıl Dönüştürülür?

Kullanılmaz duruma gelen kurşunlar, ilgili firma tarafından satın alınır. Alınan hurda kurşunlar, toplama merkezlerine iletir. Burada kurşun, bileşenlerine ayrıştırılarak eritilir ve arıtılır. Arıtılmış kurşunlar daha sonra yeni üretimlerde kullanılmak üzere dönüştürülür.

Hizmet Bölgeleriniz Nerelerdir?

Atık hurda alım satımı yapan firmamız İstanbul Avcılar bölgesinde hizmet vermektedir.

Firmanızla Nasıl İletişime Geçebiliriz?

Başta hurda kurşun olmak üzere metal atıklarınızı elden çıkarmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Arden Hurda web sitemizde yer alan iletişim bölümünden irtibat bilgilerimize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz (+90) 553 381 27 77 numarasını arayabilir dilerseniz aynı numaradan WhatsApp hattıyla talebinizi iletebilirsiniz. 

Başa dön tuşu
WhatsApp Sipariş Hemen Ara